25.10.2017 klo 20:18
Uutinen

Jäsenkirje 6/2017

Yrittäjäpäivää vietettiin 5.9.2017

Yrittäjäpäivän aamuna LähiTapiola tarjosi yrittäjille runsaan aamiaisen. Aamu aloitettiin LähiTapiolan tietoiskulla, jossa käsiteltiin yrittäjän vakuutus- ja sosiaaliturvaan liittyviä asioita. Yrittäjäpäivän aamiainen on jo usean vuoden perinne, josta haluamme tässä yhteydessä esittää lämpimät kiitokset LähiTapiolalle.

Mukava grilli-ilta Sollidenissä

Yrittäjäviikon perjantaina vietettiin yhdistyksen grilli-iltaa Sollidenissä. Sää oli hieman viileä, mutta tunnelma oli lämmin ja mukava. Noin 20 iloista jäsentä osallistui grilli-iltaan. Iltaa vietettiin iloisissa merkeissä ruuan ja juoman kera.

Akkainilta Kauppiaskadulla

Huomenna torstaina vietetään Kauppiaskadulla Akkainiltaa. Keskustan liikkeet ovat avoinna illalla aina klo 21.00 asti. Käy tekemässä löytöjä paikallisissa liikkeissä. #bylocal #ilovepargas

Yhdistyksen joulujuhlat

Yhdistyksen joulujuhlat järjestetään lauantaina 18.11.2017 Råttiksessa. Ilta alkaa klo 19.00. Hinta 45 euroa/henkilö sisältää ruokailun ja ruokajuomat. Musiikista vastaa Vicke & Adi Duo. Sitovat ilmoittautumiset s-postilla lansi_turunmaan@yrittajat.fi.

Yrittäjägaala Turun Messukeskuksessa 2.12.2017

Nyt voit ilmoittautua yrittäjägaalaan! Tämän vuoden tavoitteena on saada mukaan 50 henkilöä Länsi-Turunmaan Yrittäjistä. Ilmoittautumiset V-SY:n nettisivujen kautta linkistä https://www.yrittajat.fi/varsinais-suomen-yrittajat/a/yrittajagaala-2017…. Muista ilmoittautua erikseen myös yhteiskuljetukseen Paraisilta Messukeskukseen. Puheenjohtaja ottaa vastaan ilmoittautumiset bussikuljetukseen s-posti lansi_turunmaan@yrittajat.fi. Kaikki mukaan!

Oletko kiinnostunut hallitustehtävästä?

Tule mukaan kehittämään yhdistyksen toimintaa! Yhdistys tarvitsee uusia aktiivisia hallituksen jäseniä. Yhdistyksen hallitus kokoontuu keskimäärin kerran kuukaudessa. Lisätietoa hallitustehtävistä saat yhdistyksen puheenjohtajalta Paul Vikmanilta. Voit myös ottaa yhteyttä s-postilla lansi_turunmaan@yrittajat.fi.

Seuraa tiedotteita netissä ja paikallislehdessä

Julkaisemme säännöllisesti tiedotteita yhdistyksen toiminnasta sekä nettisivuillamme että Paraisten Kuulutuksissa. Muista myös seurata meitä Facebookissa.