15.8.2019 klo 12:25
Uutinen

Joensuun Yrittäjien toiminnanjohtaja Riku Tapio siirtyy uusien haasteiden pariin – uuden toiminnanjohtajan rekrytointi käyntiin

Joensuun Yrittäjien toiminnanjohtajana syksystä 2016 alkaen toiminut Riku Tapio siirtyy Suomen Työväen Urheiluliiton pääsihteeriksi 1.10. alkaen. Joensuun Yrittäjät aloittaa uuden toiminnanjohtajan rekrytoinnin heti.

Toiminnanjohtajan tehtävä on osa-aikainen. Tehtävään etsitään yrittäjyyden puolestapuhujaa, joka kykenee itsenäiseen työn organisointiin. Toiminnanjohtajan tehtäviin kuuluu laaja sidosryhmäyhteistyö. Toiminnanjohtaja työskentelee tiiviissä yhteistyössä yhdistyksen hallituksen kanssa. Hän vastaa yhdistyksen viestinnästä, taloudesta ja tapahtumien järjestelyistä.

Hakemukset tehtävään palkkatoiveineen tulee jättää 31.8. mennessä Joensuun Yrittäjien puheenjohtajalle Joona Kotilaiselle, joona@tovari.fi.

Lisätietoja tehtävästä antaa nykyinen toiminnanjohtaja Riku Tapio, 0503405550, riku.tapio@yrittajat.fi.