SeinäjoenYrittäjät_Jussi
1.12.2021 klo 09:43
Uutinen

Jussi Saarijärvestä Seinäjoen Yrittäjien uusi puheenjohtaja

Seinäjoen Yrittäjien vuosikokous valitsi 26.11.2021 yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi kaudelle 2022-2023 Jussi Saarijärven (Perintäritari Oy). Jussi on toiminut aiemmin yhdistyksen toisena varapuheenjohtajana.

Vuosikokouksessa käytiin myös tiukka äänestys hallituspaikoista.

Yhdistyksen hallitukseen valittiin uutena jäsenenä Arttu Seppälä (Avot Design Oy/Pöyrööt).

Uudelle kaksivuotiskaudelle valittiin Anu Luukko (Uppalan Kartano & Ravintola Vinola), Tero Pukkila (Ferrum Steel), Tuomas Tukeva (Koneita.com), Timo Rantasaari (Rahainvest), Johannes Karhu (Rakennus K.Karhu) sekä yksivuotiselle kaudelle Paul Fairchild (PNP Crossing Borders).

Hallituksessa jatkavat Iiro Takala (K-Rauta Lapua & Seinäjoki), Marko Ojala (Jewall), Nina Mäkelä (Sisustussuunnittelu Nina Mäkelä), Sari Nisula (Boutique S) sekä Janne Haapamäki (VV-Kuivaus).

Hallituksessa lisäksi Ylistaro-tiimiä edustaa Ylistaro-tiimin puheenjohtaja Vesa Latvala (Latvalan Maatila). Asiantuntijajäsenenä toimii Into Seinäjoen Jukka Pajunen ja sihteerinä yhdistyksen toiminnanjohtaja Kaisa Metsänranta.