12.3.2018 klo 23:19
Uutinen

Kevätkokous hyväksyi tilinpäätöksen

Huittisten Yrittäjien sääntömääräinen kevätkokous hyväksyi yhdistyksen tilipäätöksen vuodelta 2017 ja myönsi hallituksen jäsenille tili- ja vastuuvapauden. Kokous pidettiin maanantai-iltana 12.3.2017 Yrittäjälantilla.

Puheenjohtajaksi valitun Tuula Ranta-Raunion johdolla sopuisasti sujuneessa kokouksessa toivottiin kuitenkin tilinpäätösasiakirjojen kehittämistä enemmän jäsenistölle informatiiviseen muotoon. Hallitus tulee ottamaan pyynnöt huomioon seuraavaa tilinpäätöstä laadittaessa.

Yhdistys panosti vuoden 2017 aikana Suomen 100-vuotisen itsenäisyyden hengessä jäsenille suunnattuihin tapahtumiin – syyskokousristeilyyn Viking Gracella ja Yrittäjä-Gaalaan. Tilinpäätös painuikin 6430,70 euroa alijäämäiseksi, mutta yhdistyksen talous on edelleen vakaalla pohjalla.