Yrittäjä! Tule mukaan omiesi pariin. Liity Yrittäjiin.

Jäsen, oletko jo ladannut Yrittäjät -sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

AAA-yritykset
AAa-yritykset
17.5.2024 klo 09:04
Uutinen

Nämä yritykset nousivat AAA-luokkaan – Katso lista

Yrittajat.fi julkaisee viikoittain AAA-luokkaan päässeiden yritysten tiedot.

Listauksessa ovat mukana viikon aikana AAA-luokkaan nousseet yritykset. Listalla on yhteensä 362 yritystä.

AAA-luokitus on merkki yrityksen erinomaisista taloudellisista tunnusluvuista, positiivisista taustatiedoista ja hyvästä maksukäyttäytymisestä. Luokituksen myöntää Suomen Asiakastieto Oy ja se perustuu reaaliaikaiseen, 7-portaiseen (AAA-C) Rating Alfa -luokitusjärjestelmään. AAA-luokituksen saa vain kaksi prosenttia kaikista Asiakastiedon luokittelemista yrityksistä.

Rating Alfa -luokitus ennakoi yrityksen riskiä saada maksuhäiriömerkintä tai joutua konkurssiin. Parhaaseen AAA-luokkaan kuuluvilla yrityksillä maksuhäiriön todennäköisyys vuoden kuluessa on vain 0,2 prosenttia, kun se heikoimmassa C-luokassa on 54,9 prosenttia. Asiakastieto tutkii ja seuraa luokitusten sekä yksittäisten muuttujien ennustekykyä, jotta tuloksiin voi luottaa. Malleja päivitetään jatkuvasti parhaan ennustekyvyn takaamiseksi.

Luokitus erottelee hyvät asiakkaat ja kumppanit huonoista vertailukelpoisin perustein. Sen avulla yritys pystyy myös itse osoittamaan vahvan taloudellisen asemansa esimerkiksi tarjouskilpailuissa.

Yrittajat.fi julkaisee tietoja myös perustetuista yrityksistä. Tämä lista julkaistaan tiistaisin.

KotipaikkaYritysLliikevaihtoLiiketulos
AlajärviLehtimäen Sähkö Oy2552000503000
AlajärviJärvinet Oy319300049000
AlavusTapio Taipalus Oy100094000
AlavusKiinteistö Oy Alavuden Teollisuuspuisto134161−1286
AlavusAlavuden Jäähalli Oy225000−18000
AsikkalaVT Marjatarhat Oy41730001396000
AuraSuomisen Maito Oy5107000232000
BjörneborgBjörneborgs svenska samskolas aktiebolag3667000670000
EspooNissbackan Puutarha Oy136300078000
EspooRollresearch International Oy3101000610000
EspooCamento Oy571000145000
EspooForever Invest Oy372000294000
EspooMPT-Solutions Oy347000166000
EspooEero Lehmijoki Consulting Oy253000124000
EspooJH Bilancio Oy Ab7000
EspooPivosto Oy3499100024678000
EspooPolttina Oy6420700038582000
Espooplant4you Oy16300068000
EspooActim Oy5525000495000
EspooSRJV Capital Oy9300070000
EspooOlarin Liikuntahalli Oy13500042000
EspooDedicated Network Partners Oy6943000153000
EuraPintomet Oy461000
ForssaRakennus Kauppinen Oy2158000330000
ForssaForssan Energia Oy50520001410000
HaapajärviPL-Glass Oy182000
HaapajärviMN16-Holding Oy2455000178000
HaminaKarhulan Kuntoutuskoti Oy2795000−1982000
HankoLatnirp Oy329000
HarjavaltaKurrun Kanala Oy94700079000
HattulaMP-Kierreporras ja Rakenne Oy93000
HattulaAtast Invest Oy141000
HeinolaKuljetus-Kauko Oy197400014000
HeinävesiSähköliike T. Koponen Oy995000141000
HelsingforsBiltema Real Estate Finland Oy87070001164000
HelsingforsEsselte Office Products Oy Ab5467000685000
HelsingforsHanken & SSE Executive Education Ab6764000536000
HelsingforsOy Roland Lauritzon & Co Ab82000−1000
HelsingforsOy Semper Ab26109000635000
HelsinkiNYG-Invest Oy Ab9387000768000
HelsinkiOy Pontia Invest Ab45030001161000
HelsinkiVeikko Laine Oy52077200028025000
HelsinkiB. Braun Medical Oy446380002086000
HelsinkiSuomen Rakennusmedia Oy831000205000
HelsinkiAdminister Oyj14424000−728000
HelsinkiKiinteistö Oy Vuosaaren nuorisokylä1080000−21000
HelsinkiOy Logical-Finance Ab13000
HelsinkiSuomen Lintuvaruste Oy148700079000
HelsinkiCaapu Finance Oy27000
HelsinkiKymin Voima Oy33699000−94000
HelsinkiSun Lines Oy659000757000
HelsinkiOy WEG – Wise Engineering Group Ltd1188000411000
HelsinkiKantar Agri Oy1135000144000
HelsinkiVIM Oy520008000
HelsinkiIknow Oy1800017000
HelsinkiFinnmap Infra Oy8092000178000
HelsinkiU-H Rakennus Oy245180003788000
HelsinkiReprox Oy8200050000
HelsinkiTopgeo Oy3205000793000
HelsinkiGrexel Systems Oy3301000929000
HelsinkiHEF Group Oy2169000229000
HelsinkiStudio U2 Arkkitehdit Oy85200089000
HelsinkiT2 Finland Oy142000132000
HelsinkiTyömaahuolto Oy Ab137800097000
HelsinkiBF Production Oy8100018000
HelsinkiAttendo Kuntoutumiskoti Harjula Oy2102000162000
HelsinkiOtso Group Oy176000139000
HelsinkiFresenius Medical Care Suomi Oy194880001793000
HelsinkiLinkup Oy539000254000
HelsinkiKiinteistöosakeyhtiö Taavinkuja 6635000195000
HelsinkiDemolite Oy44050005000
HelsinkiStandard Capital Oy86900016000
HelsinkiNostopalvelu Rantanen Oy1096000268000
HelsinkiInternational Shipbrokers Finland Oy16500030000
HelsinkiKäpylän Juniorihalli Oy152000347000
HelsinkiRahasikala Oy31800086000
HelsinkiAttendo Villa Stella Oy369900012000
HelsinkiAsma Partners Oy900026000
HelsinkiEtua Oy28590001163000
HelsinkiBetset Betoni Oy6291000653000
HelsinkiKi-Mi Management Oy85300053000
HelsinkiSupercell Oy1424584000610939000
HelsinkiKiinteistö Oy Orakas 7180000132000
HelsinkiTehtaankadun Tukikohta Oy2730001187000
HelsinkiHelsingin Musiikkitalo Oy5989000159000
HelsinkiHEHKU Holding Oy600049000
HelsinkiAbbVie Oy586210003023000
HelsinkiUnda Marina Oy4400059000
HelsinkiSvea Development Oy2150000656000
HelsinkiTrevian Asset Management Oy5833000278000
HelsinkiProfet Group Oy691000413000
HelsinkiSivipro Oy22000
HelsinkiK2O Property Oy279000106000
HelsinkiMEA Invest Oy13700067000
HelsinkiHalosen Himmeli Oy−35000
HelsinkiNesperas Oy322000220000
HelsinkiKiinteistö Oy Ruoholahden yhteissuoja22600073000
HelsinkiSpoki Oy32310001924000
HelsinkiKiinteistö Oy Kannelmäen Tontit13330001167000
HelsinkiCastCare Kipsauspalvelut Oy422000135000
HelsinkiIlmastorahasto Oy169700050201000
HelsinkiForile Oy600046000
HelsinkiBerfin Oy235430002939000
HelsinkiInsinööritoimisto Solvit Oy202000
HelsinkiE.Ahlström Group Oy286000−60000
HelsinkiPedWin Oy15000112000
HelsinkiFintraffic Tie Oy549410002775000
HelsinkiNyman Capital Oy5400034000
HelsinkiBeautyko Import Oy4316000637000
HelsinkiColony Finland Oy15381000−353000
HelsinkiFyra Group Oy36000183000
HelsinkiCaps Ctrl Oy49000245000
HelsinkiKiinteistö Oy Martinkuja 4435000269000
HelsinkiStorymill Oy339000230000
HelsinkiMetcom Oy1903000
HelsinkiFOO Invest Oy1823000
HelsinkiMount Berry Oy296000
HelsinkiSuvela Ventures Oy−17000
HelsinkiAhlström Acquisition Company Oy3393000
HelsinkiEspatent Group Oy449000
HelsinkiKonsola Oy52000
HollolaPro Park Palvelut Oy227000157000
HollolaKastarin porsas Oy2597000418000
HyvingeRexel Finland Oy268199000385000
HyvinkääMikkonen Kiinteistöt Oy288000140000
HyvinkääWennborg Oy6025000853000
HämeenlinnaLI-Holding Oy311000−16000
HämeenlinnaKeskinäinen Kiinteistöosakeyhtiö Vanajanlinnan Golf Suites222000−13000
HämeenlinnaCondens Heat Recovery Oy93000
HämeenlinnaVerkatehdas Oy4417000−91000
HämeenlinnaBioneer Oy103000
HämeenlinnaPurmaconsulting OY1596000147000
IiRakennusliike Häyrynen Oy9448000685000
IiIin Jätehuolto Paakkola Oy1638000157000
IisalmiSavon Suuntaporaus Oy2759000717000
IisalmiMJ Urakointi Oy47000081000
IlmajokiH-Autocolor Oy2064000181000
IlmajokiTuning Design net Oy4056000906000
InariTunturiverkko Oy6249000903000
IngåSkogssällskapet Fastighet Oy Ab911000−1321000
IsokyröKaivinkoneurakointi ja Maansiirto Maunuksela Oy854000117000
IsokyröNapue Company Oy1000480000
JoensuuKakkonen-Yhtiöt Oy1703000370000
JoensuuPuhas Oy122090001088000
JoensuuCivilpro Oy1510000128000
JoensuuPesuainekauppa Kettunen Oy123400038000
JokioinenJokioisten Lankatehdas Oy3328000311000
JuukaNunnanlahden Uuni Oy828000451000
JuukaNunnauuni Oy104610002510000
JyväskyläRakennusliike Seiska Oy14173000449000
JyväskyläSuomen Koulupalvelu Oy80600041000
JyväskyläJKP Group Oy252000117000
JyväskyläSuomen Brodeeraus Oy347200086000
JyväskyläVisum Bonum Terveyspalvelut Oy17000028000
JyväskyläDocaid Oy455000422000
JyväskyläTL-Maint Oy149220001458000
JyväskyläSoihtu-Palvelut Oy108100064000
JyväskyläKiinteistö Oy Jyväskylän Ursus531000−32000
JyväskyläTeMePa Infra Oy6591000224000
JämijärviKoneistus Koivumäki Oy2007000380000
JämsäElonen Oy Leipomo256300001111000
JämsäKiinteistö Oy Jämsän Rasikatu 6290000
KauhajokiPerhekeskus Harjula Oy86900075000
KauniainenOy Finnpool Ab126900022000
KauniainenKaunialan Sairaala Oy255070001775000
KauniainenCSC Finland Oy417000128000
KaustinenMyllymäen Kotitarha Oy45000157000
KemiKemin Ajotilaus Oy14201000168000
KemijärviPolarcomp Oy97800012000
KempeleYellow Frog Oy406000223000
KeravaVilla Virtanen Oy121000928000
KeravaSeladent Oy9200034000
KeravaThinkflow Group Oy30600064000
KeravaTeerilä Oy38000094000
KeravaSuomi-Tikas Oy1573000329000
KirkkonummiCupenia Oy153000
KiteeKiteen Vesikunta1332000−25000
KiteeKeski-Karjalan Läntinen vesiosuuskunta114000−5000
KiuruvesiKiuruveden Autokatsastus Oy816000112000
KokkolaOMG Finland Oy265000114000
KokkolaFine Port Oy4850003000
KokkolaTelvi OY3072000436000
KorsholmOy 4N-Group Ab1061066208486
KotkaLääkäripalvelu MauMedi Oy2000
KotkaHihnapiste Import Oy83800089000
KouvolaSystem-300 Group Oy1226000167000
KouvolaLEANTI OY87700038000
KouvolaMieBet Oy610000
KuhmoKalevalan Hyvinvointi Oy1203000672000
KuopioKuopion Rakenneasennus Oy92950001944000
KuopioJ & S Julkunen Oy11400022000
KuopioMatti ja Liisa Koti Oy11695000681000
KuopioAlina Hoivatiimi Oy1398000247000
KuortaneKaunisto-Yhtiöt Seinäjoki Oy3547000502000
KurikkaVitakulma Oy5200014000
KyrkslättOy Kristec Ab9149527306409
LahtiOilon Group Oy81306514118364
LahtiDimesko oy103390001113000
LahtiHPP Bulk Technologies Oy7980000
LahtiHolla Online Oy751000720000
LahtiEsys Holding Oy6000445000
LaitilaLaitilan Wirvoitusjuomatehdas Oy233630001447000
LaitilaKuusisto Wood Oy288000255000
LapinjärviOy Vevi – Va Ab1021000165000
LappeenrantaLappeenranta Free Zone Oy Ltd1492000268000
LappeenrantaM Heinänen Oy371000222000
LappeenrantaKT-Shelter Oy6053000508000
LapuaMA-Tech Oy2971000912000
LempääläDoubleclick Oy317000280000
LietoLoimaan Laaturakennus Oy4237000228000
LiminkaRewinvest Oy144000
LohjaSANASKOTI OY1875000246000
LoimaaPlantanova Oy4985000115000
LoimaaVähä-Hakula Oy1225000185000
MariehamnKlintens Schakt Ab389000610000
MariehamnAdvokatbyrå Carlsson Wingert Ab905000248000
MariehamnLBJ Agenturer Ab24500097000
MikkeliHemisphaerium Oy585000173000
MuhosHydnum Oy9751000538000
MuurameSukanvarsi Oy161000151000
MuurameFlamia Oy358000833000
Mänttä-VilppulaKiinteistö Oy Vilppulan Hietarannantie229000142000
MäntyharjuIdeachip Machine Oy6539000612000
NokiaSähkötyö Törmälä Oy2066000360000
NurmesNurmeksen Yrityspalvelu Oy1057000−274000
NurmijärviReimax Electronics Oy135410001315000
NurmijärviNurmijärven Sähköverkko Oy134160003853000
NurmijärviAL Ote Oy42000
NärpesIngves Group Ab Oy210002635000
NärpesAutobotnia team Ab Oy122800047000
OrimattilaSpeweld Service Oy133970001682000
OulainenRakennusliike Sorvoja Oy275100002716000
OuluLuova Työmaa Oy168900075000
OuluPörhö Invest Oy15000287000
OuluRFC-Finland Oy1129000269000
OuluAnna ja Aatu Oy1148000192000
OuluBarCafe Keltainen Aitta Oy1264000238000
OuluEV-Valmennus Oy1776000991000
OuluOMG Group Oy3237000
OuluKomppis Oy7100016000
OuluHJM SERVICION OY14500024000
ParainenHaverön Lohi Oy4001000302000
PargasNagu Restaurants Ab239400079000
PieksämäkiPieksämäen Autotalo Oy9600014000
PielavesiPalvelukoti Eloranta Oy104900064000
PirkkalaPikor Oy61800074000
PolvijärviVerkkolammen Hoitokoti Oy908000118000
PomarkkuRosendahl Service Oy742000153000
PoriSampolan Lämpö ja Huolto Oy178800040000
PoriPorin Terveyspalvelu Oy9500049000
PoriPorispere Oy1715000180000
PoriA. Ahlström Kiinteistöt Oy19605000−1247000
PorvooPorvoon Sähköverkko Oy215650002288000
PorvooSuomen Autopalvelu Yhtiöt Oy6506000305000
PudasjärviPVT Capital Oy102500101631
PukkilaPutkipaja Oy7300036000
PälkäneAitoon Emäntäkoulu Oy167000255000
PöytyäHydoring Oy293440002893000
RaaheKaasu ja Sammutinhuolto Heiskanen Oy913000324000
RaisioAirfi Oy AB95240001752000
RaumaAslemetals Oy8456000−198000
RaumaR5 Invest Oy1100011000
ResoKiinteistö Oy Haunistenmäki775000377000
RiihimäkiValtasiirto Oy188160001979000
RovaniemiNapapiirin Kuljetus Oy70792000457000
RovaniemiRovaniemen Puutuote Oy1948000232000
RuovesiLoija Oy306000140000
RuskoBeanBakers Oy2939000741000
SaarijärviVäinönmarket Oy13300039000
SaarijärviFin Forelia Oy10287000426000
SaloLeino Group Oy852000108000
SaloVetcare Oy270180002342000
SaloTAP-Service Oy84900066000
SaloSalon kodinelektroniikka Oy5781000134000
SaloKiinteistö Oy Salon Kiertokatu 2126400028000
SaloEläinlääkäri Jussi Nummi Oy350000171000
SastamalaVammalan Talonmies- ja Siivouspalvelu Oy963000110000
SauvoGrandellin Liikenne Oy397000100000
SavonlinnaLinja-autoliike S. Kosonen Oy5332000495000
SavonlinnaOravi Forest Oy2445292426610
SeinäjokiEPK Markkinointi Oy677400044000
SeinäjokiKiinteistö Oy Oivaltajantie 3260001000
SeinäjokiSeinäjoen Kardiologipalvelu Oy265000178000
SeinäjokiNevera Oy9141000990000
SiilinjärviSavon Energiaholding Oy1401600013859000
SiilinjärviSavon Voima Verkko Oy10136900040587000
SipooTukTuk Media Oy490000
SipooHalti Oy360400002365000
TampereKiinnike-Kolmio Oy11205000767000
TampereImage Wear Oy30671000−117000
TampereFive Alliance Oy1598000389000
TampereKiinteistö Oy Pysäköintiveturi1090003000
TampereLabkotec Oy110180002748000
TampereSystevo Oy System Evolution Consultants188000260000
TampereLakiasiaintoimisto A. Heikkilä & Co Oy13900042000
TampereJuvenes Oy21015000972000
TampereNORMIVALAISTUS OY192490002093000
TampereOctoNus Finland Oy Ltd90800002845000
TampereLainePro Oy400016000
TampereKiinteistö-Tahkola Tampere Oy38320001482000
TamperePirkanmaan Teollisuusprojekti Oy58600014000
TampereMoventor Oy3715000306000
TampereGenevia Technologies Oy1422000304000
TampereSK Hankintapalvelut Oy30276000562000
TampereHEM Capital Oy1105000
TampereTussitaikurit Oy1356000132000
TampereKiinteistöperhe Oy9200038000
TampereAW-Rakennus Oy13066000790000
TampereJAMI Rakennus Oy1421000157000
TampereWalls4U Oy382000−104000
TampereSunUra Oy2595000572000
TampereKaru Films Oy1236000146000
TampereInterventti Oy99600066000
TampereHelsingin Sydänsairaala Oy2246000153000
TampereTreon Oy9567000405000
TampereFertigyn Oy137000
TampereLauri Flöjt Oy726000547000
TampereFinnpark Kiinteistö Management Oy32530002000
TornioTornion Sähköpojat Oy3209000547000
TornioPohjaset Oy6919000215000
TornioManga Terminal Oy132040003090000
TurkuTriopak Oy2047000148000
TurkuHencan Oy280000245000
TurkuTurku Energia Sähköverkot Oy3789900013053000
TurkuTurun Toriparkki Oy2352000−1374000
TurkuRst-Team Oy117400098000
TurkuJuni Holding Oy41000036000
TurkuTeknoteam Oy673000156000
TurkuOy Growth Curves AB Ltd1211000383000
TurkuJoki Turku Oy6630002000
TurkuDFDS Logistics Oy295430001971000
TuusulaKeravan Vakiosäätö Oy1553000276000
TuusulaKonditoria pH7 Oy5582000311000
TuusulaN-Invest Oy755000505000
TuusulaGemitus Capital Oy42400015000
TuusulaKrapintila Oy109000
UlvilaMaa- ja Vesirakennus Lehto Oy2242000569000
UusikaupunkiLunova Oy802000138000
UusikaupunkiTorkola Oy196000
VaasaEmendo Oy3344000173000
VaasaVaasanseudun Kehitys Oy – Vasaregionens Utveckling Ab191500011000
VaasaTomBaBBa Oy5000349000
ValkeakoskiKeski-Hämeen Rakennus Oy6965000217000
VantaaSähköpalvelu neloset Oy5864000317000
VantaaLVI-Ala Kemppainen Oy1340000134000
VantaaFinnFreight Oy6722000573000
VantaaAurinkoinsinöörit Oy2787000158000
VantaaCool Project Oy18500096000
VantaaAlpiq Finland Oy13460000
VantaaAnticimex Palvelut Oy1845000555000
VantaaHoldlab Oy31700001739000
VantaaRejlers Rakentaminen Oy142630003013000
VantaaKartanonväki Oy191900049000
VarkausMetalmix Oy111600002303000
VarkausSavon Rekkahuolto Oy18900001345000
VasaMervento Power Technology Ab880000224000
VehmaaSuomen Kiviteollisuus Oy – Finska Stenindustri Ab89600003954000
VesilahtiFireSec Oy2461000597000
VihtiInfoPro Oy180000109000
YlivieskaLaaksojen Maitokunta17144000104000
YlöjärviNiparmi sisälogistiikka Oy84650001046000
ÄänekoskiTraktoritehtaan ruokalaosuuskunta10060005000

Vinkkaa meille juttuaihe!

  • Kerro siis meille, mitä yrittäjän elämässä tapahtuu.
Toimitus
Toimitus