Outokummun yrittäjät ry 2020
28.1.2021 klo 09:52
Uutinen

Outokummun Yrittäjät ehdolla vuoden paikallisyhdistykseksi

Outokummun Yrittäjät on ehdolla vuoden paikallisyhdistykseksi sekä palkittu ansiokkaasta yhdistystoiminnasta peräti kahdessa sarjassa. 

Outokummun Yrittäjät ry on palkittu ansiokkaasta yhdistystoiminnasta peräti kahdessa sarjassa: Vuoden 2020 paikallisyhdistysten toiminnan arvioinnissa sarjassa yli 100 jäsentä voitimme 16 yhdistyksen joukosta! Palkitsemisperusteissa erityisesti aktiivinen toimintavuosi, vahva jäsenyrittäjien edunvalvontatyö, hyvä yhteistyö kunnanjohdon kanssa, 5.9. kaikille avoin Yrittäjätapahtuma sekä vuoden lopulla todella upeasti ja näkyvästi onnistunut Outokummun jouluisen ilmeen luominen Kaunein Jouluikkuna-kilpailun muodossa.

Lisäksi vuonna 2020 Outokummun Yrittäjät oli paras kaikista Pohjois-Karjalan 16 yhdistyksestä jäsenhankinnassa koronan kurittaessa meitä!

Tämän lisäksi yhdistyksemme on viiden finalistin joukossa ehdokkaana palkittavaksi Suomen Yrittäjät ry:n valtakunnalliseksi Vuoden 2020 paikallisyhdistykseksi sarjassa 100-200 jäsentä.

Voittajat julkistetaan Vaikuttajafoorumin verkkolähetyksessä perjantaina 29.1.2021 klo 15-17.30!

#outokumpu #yritetäänyhdessä #vuodenpaikallisyhdistys #finalisti