Yrittäjä! Tule mukaan omiesi pariin. Liity Yrittäjiin.

Jäsen, oletko jo ladannut Yrittäjät -sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

8.11.2017 klo 14:37
Uutinen

Pirjo Pölkki on Joutsan Vuoden yrittäjä 2017 – Yrittäjäristejä jaettiin

Joutsan Yrittäjät palkitsi syyskokouksessaan Vuoden yrittäjän ja muita ansioituneita.

Joutsalaisen tilitoimisto PP-Profit Ky:n yrittäjä Pirjo Pölkki on valittu tämänvuotiseksi Joutsan Vuoden Yrittäjäksi. Joutsan Yrittäjät ry:n tekemän, viime perjantaina yhdistyksen syyskokouksessa julkistetun valinnan perusteina olivat muun muassa Pölkin laaja-alainen ote työhön sekä ripeä ja luotettava työskentely asiakkaan parasta ajatellen ja ajaen.

Perusteisiin luettiin myös ansiot yrittäjäjärjestössä – Pölkki on toiminut muun muassa Joutsan Yrittäjien puheenjohtajana ja toimii nykyisin yhdistyksen rahastonhoitajana – sekä aktiivinen osallistuminen yhdistyksen kaikenlaiseen toimintaan.

Pirjo Pölkki (kuvassa oik.) sekä neljä muuta ansioitunutta yrittäjää palkittiin Joutsan Yrittäjien syyskokouksessa 3.11. Huttula-yhtiöistä Yrittäjäristin timanttiristin 40 vuoden yrittäjänurasta saivat Mikko Ikonen (vas.) ja Jaakko Ikonen. Eija Niiniketo-Ikonen sai Yrittäjäristin 20 vuoden yrittäjänurasta. Yrittäjä Erja Raittinen palkittiin 30-vuotisesta urasta Yrittäjäristin timanttiristillä. Kuva: Markku Parkkonen.

Syyskokouksessa Markku Parkkonen valittiin edelleen yhdistyksen puheenjohtajaksi vuodelle 2018. Hallituksen erovuoroisista valittiin jatkamaan Jani Rantanen, Timo Säynätmäki ja Timo Taskila. Lisäksi hallitukseen kuuluvat Visa-Matti Kuitunen ja Marili Rausch.