Seinäjoen Yrittäjät, py finalisti 2022
10.1.2023 klo 11:18
Uutinen

Vuoden 2022 paikallisyhdistys finalisti

Vuosi alkoi hyvillä uutisilla! Seinäjoen Yrittäjät on vuoden 2022 paikallisyhdistys finalisti yli 500 jäsenen sarjassa. Voittajat eri sarjoissa julkistetaan Vaikuttajafoorumissa 3.2.2023.


Viime vuosina olemme saaneet olla finalistien joukossa ja viime vuonna saimme kunnian napata tämän tunnustuksen! Palkinto oli suuri kunnianosoitus yhdistyksellemme ja kannusti kehittämään toimintaamme entisestään. Vuonna 2022 yhdistyksemme järjesti uudenlaisia yrittäjätapahtumia, SeAMK:n opiskelijoiden kanssa jalkauduttiin tervehtimään jäsenyrittäjiä ja ei-jäsenille käytiin kertomassa yhdistyksen toiminnasta. Olemme vieneet yrittäjien ääntä ja näkökulmia konkreettisella tavalla kaupungin päätöksentekijöiden tietoon ja tällä tavalla varmistaneet, että yrittämisen edellytykset kehittyvät entisestään. Jatkamme aktiivista työskentelyä yrittäjyyden puolesta ja kehitämme toimintaamme tänäkin vuonna!