YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

JÄSEN, oletko jo ladannut Yrittäjät-sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

16.10.2020 klo 22:14
Uutinen

Yhteistyösopimus allekirjoitettiin Kymen Yrittäjät ry:n kanssa

Tämä teksti on konekäännetty.

Kouvolan seudun ammattiopisto ja Kymen Yrittäjät ry solmivat yhteistyösopimuksen ammattitaidon ja osaamisen ylläpitämiseksi ja kehittämiseksi.

6.10. KSAOn Utinkatu 44 toimipisteessä allekirjoitustilaisuudessa olivat läsnä KSAOsta rehtori Timo Olli ja työelämä- ja kehittämispalvelupäällikkö Marja Sarante sekä Kymen Yrittäjät ry:stä hallituksen puheenjohtaja Hannu Lehtinen.

Yhteistyösopimuksen tarkoituksena on saada aikaan pitkäjänteistä ja tavoitteellista yhteistyötä ammattitaidon ja osaamisen ylläpitämiseksi sekä kehittämiseksi. Yhteistyö tuo lisäarvoa kummallekin osapuolelle ja parantaa molempien kilpailukykyä.