13.10.2022 klo 19:18
Uutinen

Riihimäen Yrittäjien vuosikokousterveisiä

Riihimäen Yrittäjien vuosikokous pidettiin 12.10. Kokouksessa valittiiin uudeksi puheenjohtajaksi seuraavalle kaksivuotiskaudelle Minni Arposuo. – Onnea Minni! Hallituksen jäseninä toimivat ensi vuonna Hanna Metsärinne, Satu Sinisalo, Suvi Rekola, Suvi Reinikainen, Katja Pennanen, Emmi Sköld, Erja Eiro, Anu Talja ja Jari Kohonen.

Tulevan vuoden yksi tärkeimpiä tavoitteita on saada yhdistyksen strategia käytäntöön ja selventää vielä lisää yhdistyksen jäsenten toiveita sekä odotuksia yhdistykselle. Tapahtumat palavat taas ohjelmistoon viime vuosien (Koronan ajan) hiljaisemman elon jälkeen.

Kiitokset kaikille kokoukseen osallistuinille tärkeästä keskustelusta ja näkemyksistä. Maukkaista tarjoiluista kiitokset Ingafelle.

Ps. Yrittäjäjuhlamme kutsut lähtevät pian eteenpäin, laittakaa kalenteriin jo päivä 25.11. ylös!