26.11.2020 klo 10:03
Uutinen

Eija Hautakoski valittu yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi

Kaustisen Yrittäjien kevät- ja syyskokous pidettiin lokakuun lopulla Autokosken tiloissa

Kaustisen Yrittäjät ry:n sääntömääräinen syyskokous valitsi yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi Eijan kenkämakasiini ja Autokoski Ky:n yrittäjän, Eija Hautakosken. Edellinen puheenjohtaja Juha Enlund (Pept Oy) luotsasi yhdistystä lähes kymmenen vuoden ajan.

Hallitukseen valittiin uusina henkilöinä Matti Palosaari (Reijo Palosaari Oy), Tiina Pajukangas (Yrityspalvelu Paju Oy), Toni Väyrynen (Puukomponetti Väyrynen), Pasi Mäkelä (Park Pesu) sekä Annika Ahlback (Anita Koo). Hallituksessa jatkaa edelleen Reijo Palosaari (Reijo Palosaari Oy), Jani Korkiakangas (Arctosmedia Oy) sekä Marko Mäkelä (MM-Tools Oy). Järjetäytymiskokous pidetään tammikuussa 2021.

Lisätietoja:

puheenjohtaja Eija Hautakoski
kenkamakasiini(at)gmail.com
puh. 0400 666 876