22.12.2019 klo 22:07
Uutinen

Kiitokset Klaukkalan joulukadun rakentamiseen osallistuneille!

Klaukkalan joulukatu on kuulunut kylämme perinteisiin jo vuodesta 1994 alkaen. Osallistuminen Suomen pisimpiin kuuluvan joulukadun avajaisiin on muodostunut jo meille kiinteäksi traditioksi samaan tapaan, kuin joulurauhan julistuksen seuraaminen turkulaisille. Perinteikkään joulukadun järjestäminen on perustamisestaan lähtien ollut paikallisen yrittäjäyhdistyksen ja alueen yritysten yhteisen talkootyön tulos.

Klaukkalan joulukatu on kuulunut kylämme perinteisiin jo vuodesta 1994 alkaen. Osallistuminen Suomen pisimpiin kuuluvan joulukadun avajaisiin on muodostunut jo meille kiinteäksi traditioksi samaan tapaan, kuin joulurauhan julistuksen seuraaminen turkulaisille. Perinteikkään joulukadun järjestäminen on perustamisestaan lähtien ollut paikallisen yrittäjäyhdistyksen ja alueen yritysten yhteisen talkootyön tulos. Ilman näitä vapaaehtoisesti mukana olevia tahoja tämä tapahtuma ei olisi mahdollinen!

Haluamme erikseen kiittää tänä vuonna joulukadun avajaistapahtumaan ja jouluvalojen asennukseen osallistuneita klaukkalalaisia: Ilma teitä emme saisi nauttia jouluisesta Klaukkalan keskustasta ja perinteisestä joulukadun avajaistapahtumasta!

K-citymarket Klaukkalan kauppias Tomi Huuho on lahjoittanut joulupukin karkit jo monta vuotta peräkkäin: tuhannet kiitokset yhteistyöstä!

Sähköasennus Suorela kiitokset yhteistyöstä valojen asennuksessa

Klaukkalan seurakunta kiitokset Glögitarjoiluista Klaukkalan torilla

Fit 24 kiitokset innostavasta alkujumpasta Brunnin pihalla

Klaukkalan päiväkodit: kiitokset ohjelmasta klaukkalan torilla ja erityisesti Daghemmet Äppelgården

Nurmijärven Kunta hyvästä yhteistyöstä

Kiitokset kaikille rakennus- ja avajaistalkoisiin osallistuneille henkilöille ja yrityksille:

Toyota Tsusho Nordic/Toyota Kaivoksela, Kimmo Mäkiranta

KU-Tuote

Kauneushoitola Keto-Orvokki

Tmi Tommy Kaila

Klaukkalan Kehys ja Lasi Oy

Klaukkalan Pörssi Oy

Kaluste ARK Oy

Markkinointitoimisto Push! Oy

Jani Toivonen

Umberto Battilana

Merja Winha-Järvinen ja Vesa-Matti Lehto

Perttulan VPK

Welhonpesä

Musiikkileikkikoulu Tilulii

Nurmijärven Urheiluautoilijat

Nearby.fi

Hai-Rent Oy

Versaali Oy

Zealan Oy

Liikenteenohjaajille kiitokset:

 • Atte Ojala
 • Samuli Hokka
 • Valtteri Veikkanen
 • Kalevi DIffert
 • Minna Kankaala
 • Tuomas Kärkkäinen
 • Jussi Hurttala
 • Petri Ruotsalainen
 • Reijo Muuri
 • Pasi Manner
 • Jari Salminen
 • Ville Vaskelainen
 • Veijo Pursiainen
 • Tapio Lindblom
 • Rainer Ahonen
 • Tapio Mikkonen

Lämpimät kiitokset myös joulukatua rahallisesti tukeneille.

Lämmintä joulua toivottaa Klaukkalan Yrittäjien hallitus