7.11.2019 klo 14:49
Uutinen

Kirkkonummen Yrittäjät ry valitsi uuden hallituksen vuodelle 2020

Kirkkonummen Yrittäjät ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidettiin kunnantalolla 7.11.2019

Syyskokouksessa valittiin vuodelle 2020 uusia hallitusjäseniä: Tiina Myllyniemi, Petra Paldanius, Taru Erviö ja Heikki Wichmann.

Vas. Tiina Myllyniemi, Petra Paldanius, Janne Laitinen ja Taru Erviö
Vas. Tiina Myllyniemi, Petra Paldanius, Janne Laitinen ja Taru Erviö

”Vanhoina” hallitusjäseninä jatkavat kaksivuotiskautensa loppuun Kati Kettunen, Susanna Wikström ja Susanna Järvenpää, erovuorossa ollut Katarina Helander valittiin uudestaan hallituksen jäseneksi sekä puheenjohtajaksi valittiin yhdistyksen hallituksessa v. 2019 vaikuttanut Janne Laitinen.

Jannella on vankka kokemus yrittäjänä mainostuotteiden myynnin parissa sekä työskentelystä eri hallituksissa yhdistys- ja yrityspuolella. Janne tuo tullessaan vahvan myynnin ja edunvalvonnan osaamisen yhdistyksen hallituksen asiantuntijuuteen. –Aikaisempien puheenjohtajien ja hallitusten erinomaisen työn pohjalta on hyvä jatkaa uutta innovatiivista toiminnan kehittämistä, Janne tuumaa tuoreeltaan valintansa jälkeen.

Iso kiitos väistyvälle puheenjohtajalle Markku Häiväläiselle sekä hallitusjäsenille Niikka Järviselle ja Jerry Penttilälle.

Vuoden 2020 hallitus:

Janne Laitinen (pj)
Katarina Helander
Kati Kettunen
Susanna Wikström
Susanna Järvenpää
Taru Erviö
Petra Paldanius
Tiina Myllyniemi
Heikki Wichmann