16.1.2019 klo 14:21
Uutinen

Kouvolan Yrittäjät ehdolla Vuoden vaikuttaja -yhdistykseksi!

Yhdistyksemme on ehdokkaana Vuoden vaikuttajaksi. Vuoden 2018 parhaat paikallisyhdistykset valitaan Vaikuttajafoorumissa Helsingissä 1.-2.2.2019

Yhdistyksemme on ehdokkaana Vuoden vaikuttajaksi.

Vuoden 2018 parhaat paikallisyhdistykset valitaan Vaikuttajafoorumissa Helsingissä 1.-2.2.2019

Olemme mukana hienossa joukossa, ehdokkaina sarjassa ovat:

Kauhajoen Yrittäjät ry

Kouvolan Yrittäjät ry

Lielahden Yrittäjät ry

Pudasjärven Yrittäjät ry

Säkylän Yrittäjät ry

Ehdokkaat esittelyteksteineen esitellään yrittäjien sivuilla osoitteessa: www.yrittajat.fi/vuoden_parhaat

”Kouvolan Yrittäjät on saanut vaikuttamisellaan aikaa seuraavat muutokset:

Luottamus kaupungin ja Yrittäjien välillä on parantunut. Tämä näkyy olennaisesti parempina tuloksina elinkeinopoliittisessa mittaristokyselyssä.Tietoinen päätös siirtyä hankintavaikuttamisessa valittamisesta kehittämiseen on synnyttänyt luottamuksen ilmapiirin.Hankinnoissa on sitouduttu seuranjärjestelmään, jolla varmistetaan yritysystävällisyyden toteutumista hankinnoissa. 20 vuoden tauon jälkeen on herätetty henkiin kaupunginvaltuuston ja Yrittäjien yhteistapaamiset – mukana ovat kaikki Kouvolan kaupungissa toimivat yrittäjäyhdistykset”