27.11.2020 klo 09:35
Uutinen

Kuopion Yrittäjien hallitus 2021

Torstaina 26.11. Kuopion Klubilla järjestetyssä syyskokouksessa valittiin Kuopion Yrittäjien hallituksen jäsenet vuodelle 2021. Hallituksen muodostavat takaa vas. Eeva Happonen, Assi Moilanen, Eeva-Riitta Koponen, Piatta Miettinen ja Jaana Honghin sekä edessä Karoliina Partanen, Harri Juntunen, puheenjohtajana jatkava Sirpa Karppi sekä Jani Sormunen. Heistä uusina valittiin Happonen ja Miettinen yhdeksi vuodeksi sekä Honghin, Moilanen, Partanen ja Juntunen kahdeksi vuodeksi.

Syyskokouksessa hyväksyttiin yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2021 sekä yhdistyksen sääntömuutos. Jo perinteiseen tapaan kokouksen yhteydessä luovutettiin yhteistyössä Työeläyhtiö Elon kanssa vuoden Senioriyrittäjä -tunnustus. Tänä vuonna tunnustuksen sai Tuoreverkko Oy:n Kari Lyytinen. Syyskokousesitelmän piti Kuopion kaupungin elinkeinojohtaja Jukka Pitkänen.

Onnea kaikille valituille ja kiitos kaikille ehdolla olleille!