Yrittäjä! Tule mukaan omiesi pariin. Liity Yrittäjiin.

Jäsen, oletko jo ladannut Yrittäjät -sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

Kuopion Yrittäjien hallitus 2023
Kuopion Yrittäjien hallitus 2023 (vas) Niina Suuronen, Juha Kahelin, Piia Hottinen, Henna Stockås, Janne Seppälä Kirsi Sisso-Litmanen, Mika Savolainen, Harri Juntunen ja Piatta Miettinen. Kuvasta puuttuu Eeva Happonen.
12.12.2022 klo 10:28
Uutinen

Kuopion Yrittäjien hallitus järjestäytyi

Kuopion Yrittäjien hallitus järjestäytyi ja vietti perehdytyspäivää 8.12. Kuopion Klubilla. Järjestäytymiskokouksessa valittiin yhdistyksen varapuheenjohtaja, valiokuntien puheenjohtajat, perustettiin vastuullisuustyöryhmä ja valittiin Hankintojen kehittämisfoorumin puheenjohtaja.

Järjestövaliokunnan puheenjohtajaksi valittin Harri Juntunen (Käpy A.I. Oy), viestintävaliokunnan puheenjohtajaksi Henna Stockås (Ratsastuskeskus ILO) ja yhteiskuntavaikuttamisen valiokunnan puheenjohtajaksi Mika Savolainen (Burger5 Oy). Mika jatkaa myös yhdistyksen varapuheenjohtajana ja talousvastaavana.

Hankintojen kehittämisfoorumin puheenjohtajaksi valittiin Juha Kahelin (We Make It Rock Oy).

Kokouksessa perustettiin uusi vastuullisuusohjelman kehittämistyöryhmä, jonka vetäjänä toimii Niina Suuronen (Responsia Quality Solutions Ky). Jäseniksi työryhmään valittiin yhdistyksen puheenjohtaja Janne Seppälä, Mika Savolainen, Juha Kahelin ja toiminnanjohtaja Kirsi Sisso-Litmanen.

Piia Hottinen (Mainostoimisto Taiga Oy) valittiin edustamaan Kuopion Yrittäjiä Kuopionseudun Uusyrityskeskuksen hallituksessa.

Kuva: Studio EveLiisa