26.11.2017 klo 17:31
Uutinen

Nurmijärven Yrittäjien uusi hallitus valittiin syyskokouksessa

Nurmijärven Yrittäjät järjesti 25.11.2017 yhdistetyn syyskokouksen ja pikkujoulut. Kokouksessa valitiin uusi hallitus sekä ennen pikkujouluja palkittiin ansioituneita yrittäjiä.

Nelisenkymmentä yrittäjää kokoontui Korpilammelle yhdistyksen syyskokoukseen ja pikkujouluihin.

Syyskokouksessa hyväksyttiin vuoden 2018 toimintasuunnitelma ja talousarvio. Lisäksi valittiin yhdistyksen uusi hallitus.

Puheenjohtajana jatkaa Jari Flinck.

Hallituksessa jatkavat toisen toimintakautensa Antti Korsisaari (Korsisaari Oy) ja Jani Valtajärvi (Uudenmaan Imupalvely Oy). Kaksivuotiskautensa aloittavat hallituksessa Pirjo Kivistö (Karisma Konseptit Oy), Petra Bäckmann-Lintunen (Fortis&Movens), Lotta Soiniitty (Kotipalvelu Mama-Lotta), Ilja Milan (Acus Audio Oy), Marjo Maisi (Jatan Aitta), Tommy Nyholm (Suomen autocaravanpalvelut Oy) Pasi Tilander (Ekonomer Oy) ja Markku Alanko (Creative Element Oy).

Hallitus valitsee järjestäytymiskokouksessa varapuheenjohtajat.