9.11.2023 klo 22:10
Uutinen

Puheenjohtajan terveiset

Hellurei kaikille, täällä kirjoittelee Yrittäjä-yhdistyksemme uusi puheenjohtaja Outi. Minut valittiin syyskokouksessa uudeksi puheenjohtajaksi loppukaudeksi, eli vuoden 2024 loppuu, Niinan jättäytyessä pois henkilökohtaisista syistä. Niinallle lämmin kiitos tekemästäsi työstä yhdistyksemme hyväksi.

Pyöritämme mieheni kanssa Kyöstilän luomutilaa Villikkalassa, eli olen maatalousyrittäjä ja yrittäjäjyysuramme olemme aloittaneet vuonna 2006. Yrittäjyyden lisäksi työskentelen osa-aikaisesti MTK Hämeellä tapahtumakoordinaattorina sekä äitini omaishoitajana. Vähäisen vapaa-aikani täyttää lähes tulkoon kokonaan digimarkkinoinnin opiskelu Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulussa.

Toivon teidän ottavan matalalla kynnyksellä yhteyttä ja tulevan moikkaamaan vaikka joulutorilla sunnuntaina 3.12 Varsapuistossa. Haluan mielelläni tutustua teihin ja kuulla mielipiteitänne yhdistyksemme toiminnan kehittämisestä. Me pystymme yhdessä tukemaan Orimattilan elinvoimaisuutta. Siitä hyvänä esimerkkinä juuri Erkontien valotolppiin ja puihin ripustettavat kausivalot, jotka yhdistyksemme ja paikalliset yritykset yhdessä viime vuonna hankimme elävöittämään kaupungin keskustaa.

Outi Kyöstilä