12.12.2020 klo 15:50
Uutinen

Vuoden Yrittäjä, Elämäntyöpalkitut ja Nuori Yrittäjä 2020

Ansioituneet vuoden yrittäjät palkittiin 12.12. Kirkkonummen TILAssa pienessä porukassa, palkinnot luovuttivat yhdistyksemme puheenjohtaja Janne Laitinen, kunnanvaltuuston puheenjohtaja ja kansanedustaja Anders Adlercreutz sekä kunnanjohtaja Tarmo Aarnio.

Kirkkonummen Yrittäjä ry palkitsee vuosittain ansioituneita ja esimerkillisesti paikallista yrittäjyyttä edistäneitä yrittäjiä

Tänä poikkeuksellisena vuotena yhdistyksen hallitus päätti palkita yrittäjiä kaikissa kolmessa kategoriassa: Vuoden Yrittäjä, Elämäntyöpalkinto ja Nuori Yrittäjä. Valinta tehtiin ilmiantojen perusteella, kaikilla oli mahdollisuus esittää oma ehdokkaansa valintaan mukaan.

Vuoden Yrittäjä 2020 – Ruslana Kuisma, RVK Palvelut Oy

Ruslana on aloittanut yrittäjänuransa kolme vuotta sitten, ja tämä on ollut yhtä menestystarinaa alusta lähtien! RVK Palvelut Oy on taloyhtiöiden siivouspalveluyritys, jonka palveluksessa on tänä päivänä yli 50 henkilöä, asiakkaita yrityksellä on noin 400 ja liikevaihto 2,2 miljoonaa euroa. Lue Ruslanan tarina >>

Vuoden Elämäntyöpalkinto 2020 – Sirpa Granqvist-Häiväläinen ja Markku Häiväläinen, Luoman Ravintolat Oy

Tämä yrittäjäpariskunta on tehnyt suuren vaikutuksen kirkkonummelaiseen catering-elämään. Tämä yli 20 vuotta Kirkkonummella toiminut yritys on toiminut laadukkaana tilaisuuksien pitopalveluna, niin isompien tapahtumien kuin pienempien tunnelmallisten tilaisuuksien tarjoilujen toteuttajana. Vain mielikuvitus on ollut rajana näissä upeissa á la carte -kokonaisuuksissa, noutopöydissä ja kahvitilaisuuksissa, joita Sirpa ja Markku ovat luotsanneet tapahtumanjärjestäjien luotettavana kumppanina. Lue lisää Sirpan ja Markun tarinasta >>

Nuori Yrittäjä 2020 – Christoffer Bäckman, NC FIX Oy

Christoffer on nuori yrittäjä, joka kolmessa vuodessa on ehtinyt vakiinnuttamaan paikkansa Kirkkonummen keskustassa, Prisman ”katukuvassa”. NC FIX on puhelinten korjaus- sekä käytettyjen puhelinten verkkomyyntiyritys, jonka puoleen moni kuntalainen on kääntynyt mobiililaitteidensa ongelmien kanssa ja saanut huomattavan moitteetonta ja ilmiannon sanoja käyttäen ”aivan mahtavaa” palvelua. Christoffer on syntyperäinen kirkkonummelainen, tie yrittäjäksi on kulkenut harrastustoiminnan kautta – tutustu Christofferin tarinaan >>

Lämpimät onnittelut vielä kaikille palkituille!