26.10.2020 klo 20:33
Uutinen

Lähde mukaan yhdistyksemme toimintaan – hallitusjäsenet valitaan syyskokouksessa

Haluatko päästä vaikuttamaan yrittäjien asioihin paikallisella taholla sekä osallistua alueelliseen yhteistyöhön? Lähde ehdolle hallituksemme jäseneksi!

Kirkkonummen Yrittäjät ry kutsuu mukaan iloiseen joukkoonsa uusia hallitusjäseniä

Yhdistyksemme on vaikuttanut Kirkkonummella jo yli 40 vuotta. Tänä aikana olemme edistäneet yrittäjien asioita kunnan puoleen sekä verkostoituneet Uudenmaan Yrittäjien kautta alueellisesti kirkkonummelaisia edustaen. Jäseniä yhdistyksellä on n. 470.

Valtakunnallinen keskusjärjestö on Suomen Yrittäjät.

Hallitus kokoontuu n. 10 krt vuodessa, työ edellyttää intoa vaikuttaa sekä mahdollisuutta sähköiseen yhteydenpitoon myös kokousten välillä. Hallitus järjestää jäsenistölle vuosittain ajankohtaistapahtumia, teemailtoja sekä virkstäytymis- ja verkostoitumistapahtumia. Yhdistyksen hallitus on aktiivisesti mukana elinkeinoasioiden kehittämisessä, lausuu kunnalle kaava-hankkeista ja antaa palautetta yrittäjien näkökulmasta. Yhdistys tekee myös yrittäjyyskasvatusyhteistyötä paikallisten koulujen kanssa.

Uusi hallitus valitaan syyskokouksessamme 11.11.2020 klo 11.30 kunnantalon ravintola Ervastiinassa.

Kokouksen esityslista >>

Tervetuloa toimintaan tuomalla oman asiantuntijuutesi ja yrittäjyyden intosi mukanasi!