Yrittäjä! Tule mukaan omiesi pariin. Liity Yrittäjiin.

Jäsen, oletko jo ladannut Yrittäjät -sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

AAA-yritykset
AAa-yritykset
17.11.2023 klo 08:33
Uutinen

Nämä yritykset nousivat AAA-luokkaan – Listalla bisnesmuotiguru

Yrittajat.fi julkaisee viikoittain AAA-luokkaan päässeiden yritysten tiedot.

Listauksessa ovat mukana viikon aikana AAA-luokkaan nousseet yritykset. Listalla on yhteensä 160 yritystä. Tällä viikolla listalta löytyy etenkin bisnesmuodin kehittäjänä tunnetun Ritva Fallan yritys Ritva Falla Oy.

AAA-luokitus on merkki yrityksen erinomaisista taloudellisista tunnusluvuista, positiivisista taustatiedoista ja hyvästä maksukäyttäytymisestä. Luokituksen myöntää Suomen Asiakastieto Oy ja se perustuu reaaliaikaiseen, 7-portaiseen (AAA-C) Rating Alfa -luokitusjärjestelmään. AAA-luokituksen saa vain kaksi prosenttia kaikista Asiakastiedon luokittelemista yrityksistä.

Rating Alfa -luokitus ennakoi yrityksen riskiä saada maksuhäiriömerkintä tai joutua konkurssiin. Parhaaseen AAA-luokkaan kuuluvilla yrityksillä maksuhäiriön todennäköisyys vuoden kuluessa on vain 0,2 prosenttia, kun se heikoimmassa C-luokassa on 54,9 prosenttia. Asiakastieto tutkii ja seuraa luokitusten sekä yksittäisten muuttujien ennustekykyä, jotta tuloksiin voi luottaa. Malleja päivitetään jatkuvasti parhaan ennustekyvyn takaamiseksi.

Luokitus erottelee hyvät asiakkaat ja kumppanit huonoista vertailukelpoisin perustein. Sen avulla yritys pystyy myös itse osoittamaan vahvan taloudellisen asemansa esimerkiksi tarjouskilpailuissa.

Yrittajat.fi julkaisee tietoja myös perustetuista yrityksistä. Tämä lista julkaistaan tiistaisin.

KotipaikkaYritysLiikevaihtoLiiketulos
EspooCOJOT OY66510002154000
EspooAutosisustus Kare Tervonen Oy243800083000
EspooHelge Ratilainen Oy900021000
EspooMyllylahti OY508000110000
EspooUnigraf Oy6930210241782
EspooCarousel Nursery Oy1968000216000
EspooPipix Oy1552000472000
EspooLongitudi Oy1106000172000
EspooEcosir Group Oy3383000349000
EspooPaulin Consulting Oy199000150000
EspooOmaMedical Oy1628000167000
EuraEuran Energia Oy82800091000
EuraTurvakerroin Oy43800012000
EvijärviJokivarren Maito Oy591000177000
ForssaBiotus Oy343800020000
HelsingforsNVC Lighting Finland Oy1581000233000
HelsinkiEuroport Oy87000
HelsinkiElopak Oy3131000218000
HelsinkiKustannus Oy Juoksija119900079000
HelsinkiSuomen OEL Oy156500043000
HelsinkiVigoroso Oy Ltd10400071000
HelsinkiT & M Loikkanen Oy8000064000
HelsinkiBridgehead Productions Ltd Oy47900039000
HelsinkiM ja T Ranne Oy28743000381000
HelsinkiABA Company Oy209000
HelsinkiPernod Ricard Finland Oy441270003257000
HelsinkiHausCapital Oy730001920000
HelsinkiJääkiekon SM-liiga Oy31157000113000
HelsinkiInsinööritoimisto Ismo Lindberg Oy4535000504000
HelsinkiAsianajotoimisto Lexhill Oy261000119000
HelsinkiNexeo Plastics Finland Oy10307000498000
HelsinkiNemco Machinery Oy337000
HelsinkiVisma Devenor Oy6191000612000
HelsinkiPlanvest Oy20430007912000
HelsinkiRitva Falla Oy1430000132000
HelsinkiQualcomm Finland RFFE Oy187020001833000
HelsinkiAdakit Oy4046000553000
HelsinkiUPM Specialty Papers Oy545181000111869000
HelsinkiTimetravels Incoming Oy Ltd1687000173000
HelsinkiLakiStella Oy1110001000
HelsinkiMaverick Defence Oy58300020000
HelsinkiSatokausi Media Oy945459146548
HelsinkiKorpioCo Oy3510004585000
HollolaMuovijaloste Oy7613000401000
HollolaBellmer Finland Oy469660002701000
HuittinenSetlou Kiinteistöt Oy11800088000
HämeenlinnaModifico Oy371000257000
HämeenlinnaIKJ Rakennus Oy6138012235400
HämeenlinnaJL-Ilma Oy33700095000
HämeenlinnaKilotehdas Oy72000088000
IisalmiKiinteistö Oy Iisalmen Arvokiinteistö452000301000
IlmajokiPickpack Oy2360996748342
IlomantsiKuljetusliike T. Tahvanainen Oy5000
JoensuuFiladent Oy670000176000
JoensuuPenttilän Puu Oy2866000−28000
JoutsaET-Eväskori Oy798700098000
JuvaRakennusliike Avikainen Oy2457000113000
JyväskyläHämeen Autovaruste Oy493830001256000
JyväskyläKespat Oy169200087000
JämsäVeksin Rakennustarvike Oy1781000320000
JärvenpääMER-Yhtiöt Oy93100050000
KaarinaPakkauspalvelu Irpack Oy649000179000
KaarinaKeskikartano Oy20700023000
KaarinaAQ Trafotek Oy15131000905000
KalajokiKalajoen Satama Oy2657000206000
KangasalaJaTaSe Oy397000
KankaanpääIsokaski Oy3896000349000
KarkkilaKarkkilan Halli ja Kone Oy1105000239000
KarlebyOy WMA Invest Ab69600017000
KauhavaRinti Oy81300045000
KeminmaaHece Oy1439000417000
KempeleUltraprint Oy3454000160000
KempeleOulun Keittiöidea Oy277000123000
KiteeKesälahden Konesavotta Oy2124000533000
KiteeCNC Kakkonen Oy2000025000
KiuruvesiRisanka Oy7255000107000
KokkolaRiikone Oy56000
KolariGrayskull Oy640001287000
KotkaReijo Salminen Oy196000169000
KotkaHomebeach Kauhakone Oy1012000591000
KouvolaLaktek Engineering Oy1469811250015
KronobyHP Rani Plast Ab22114000−2000
KuopioTalenTree Oy2772000276000
KuopioSolidComp Oy1003860228561
KuopioFortylove Oy765826204558
LahtiMainostoimisto Roihu Oy9000063000
LappeenrantaRF Valves Oy2798000213000
LapuaKankaan Broiler Oy2073000195000
LaukaaDocEx Oy313000
LietoLSK-Machine Oy355300027000
LietoAsennus ja LVI-Huolto Hovinmäki Oy1027000159000
LoimaaAlfarit Oy1504000900000
LovisaOy Stockfors Ab8361000554000
MalaxNavet Ab2394000786000
MuonioNorth European Invest Oy2027400011080000
MuonioKiinteistö Oy Hotelli Olos1778000929000
MuonioLapland Snowman Oy2484000172000
MäntsäläLiikenne Seppälä Oy102700098000
MäntsäläHitmax Oy495000240000
Mänttä-VilppulaVeljekset Välikoski Oy123000084000
NaantaliSilkkitimpurit Oy3054000400000
NykarlebyHedemo Gård Ab871000162000
NärpesOy Nybacka & Enqvist Byggnadsbyrå Ab5600024000
OuluKiinteistö Oy Kaijonharjun Liiketalo16560093791
OuluOTC-sijoitus Oy7156000243000
OuluPihlaja Catering Oy554000152000
OuluKiinteistö Oy Kiimingin Arvokiinteistö488000243000
OuluSilver Cars Rental Oy5407000699000
OutokumpuMJM Solutions Oy22600055000
PietarsaariAwesome AMS Oy8309000117000
PirkkalaTammotor Oy3566000698000
PoriPorin Kalustetalo Oy2099000241000
PoriProense Oy1709000302000
PorvooMahro Oy94420001979000
PosioMetsä-Mursu Oy37000591000
PunkalaidunPunkalaitumen Herkkutalo Oy6106000100000
RaaseporiKiinteistö Oy Trikar22600039000
RaaseporiPRA-Kiinteistöt Oy182000
RiihimäkiJotteräs Oy673000162000
RovaniemiKuljetus Martti Hyvönen Oy361000
RovaniemiHammasmedia Oy420000160000
RuskoAsennustyö M Ahlqvist Oy8705000643000
SaloMorite Oy100200038000
SaloTAP-Service Oy84900066000
SaloKoskenmäki Invest Oy2718000167000
SaloSalon Tilausmatkat Oy4492000682000
SastamalaExi-Consad Oy5100034000
SauvoGrandellin Liikenne Oy397000100000
SavonlinnaTeknosavo Oy2629000427000
SiikajokiSilvat Metsätieto Oy1340000250000
SotkamoKuljetus Jouko & Jari Oy6000000314000
SäkyläSaula Oy8100045000
TampereSuomen Kenttävaruste Oy89200068000
TampereÖljycenter Finland Oy7243000766000
TampereSuvena Oy371000
TampereHel-Pack Oy4524000247000
TampereLummeCo Oy161000076000
TampereJAP Group Oy500000
TornioTornion Sähköpojat Oy3209000547000
TurkuUnimet Turku Oy1500000129000
TurkuMikko Huhtanen Oy395300076000
TurkuElämysapteekki Oy320001000
TurkuRestart Oy4231000156000
TurkuIntertrafo Oy4606000453000
TurkuTrijon Oy564000330000
TuusulaJurvanen Oy R & J34580001555000
TuusulaChiller Oy299700003006000
TyrnäväMK Leppä Oy78000124000
VaasaYrjö Halmesmäki Oy236300027000
ValkeakoskiHitsas Oy49000
VandaOy J-Trading Ab12038000230000
VantaaMyyrmäen Huolto Oy5104000227000
VantaaJii-Koo Markkinointi Oy3642000497000
VantaaArvokasa Oy130006000
VantaaK. Sivonen Oy599500002457000
VantaaWhite Forest Oy3562000424000
VantaaFidelix Oy377130001305000
VihtiKruunuaita Oy104300041000
VihtiMasinotek Oy755000132000
VöråKrooks farm Ab2009000363000
Toimitus
Toimitus