Seinäjoen Yrittäjät, vuosikokous
22.11.2022 klo 11:12
Uutinen

Vuosikokouksessa valittiin uusia hallituksen jäseniä

Seinäjoen Yrittäjien vuosikokous järjestettiin 18.11.2022. Kokouksessa käsiteltiin paikallisyhdistyksen sääntöjen 10§ vuosikokoukselle määräämät asiat. Lisäksi kokouksessa äänestettiin jäseniä yhdistyksen hallitukseen seuraavalle kahdelle vuodelle. Vuosikokous valitsi hallitukseen kausille 2023-2024 seuraavat henkilöt: Paul Fairchild, Marja Paavola (uusi), Marko Ojala, Eero Jääskeläinen (uusi), Nina Mäkelä ja Sari Nisula. Paljon onnea valituille ja tervetuloa mukaan hallituksen toimintaan!

Puheenjohtajaa ei tänä vuonna valittu, koska Jussi Saarijärvi jatkaa kaksivuotista kauttaan vielä vuonna 2023. Yhdistyksen hallituksessa kokouksessa valittujen lisäksi jatkavat Anu Luukko, Arttu Seppälä, Johannes Karhu, Tero Pukkila, Timo Rantasaari ja Tuomas Tukeva.