Savon Yrittäjien paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset

Savon Yrittäjät on yksi Suomen Yrittäjien 20 aluejärjestöstä toimialueenaan 20 paikkakuntaa ja 25 paikallisyhdistystä. Löydät kaikki alueemme paikallisyhdistykset alta.

Puheenjohtajisto 2022

Iisalmen Yrittäjät

Kalevi Hilli, puheenjohtaja 
p. 040 551 1402
kalevi.hilli@gmail.com

Joroisten Yrittäjät

Päivi Anias, puheenjohtaja
p. 044 973 0301
joroisten@yrittajat.fi  

Juankosken Yrittäjät

Ari Antikainen, puheenjohtaja
p. 050 452 0130
ari.antikainen@ajorahti.fi

Kaavin Yrittäjät

Sanna Sillman, puheenjohtaja
p. 040 836 6308
sanna.sillman@k-market.com

Keiteleen Yrittäjät

Marjut Hirviheimo, puheenjohtaja
p. 044 587 0550
marjut.hirviheimo@gmail.com

Kiuruveden Yrittäjät

Tomi Rönkkö, puheenjohtaja
p. 050 596 3790
tomi.h.ronkko@gmail.com

Kuopion Yrittäjät

Janne Seppälä, puheenjohtaja 
p. 044 062 0722
janne@rpsbrewing.fi

Kuopion Käsityö- ja Tehdasseuruus

Eero Helin, puheenjohtaja
p. 017 261 5617
eero.helin@helininkonepaja.fi

Lapinlahden Yrittäjät

Tiina Tanskanen, puheenjohtaja
p. 044 237 1860
tiina.tanskanen@rak-fix.fi

Leppävirran Yrittäjät

Hannu Raatikainen, puheenjohtaja
p. 0400 272 750
hannu.raatikainen@hanx.fi

Maaningan Yrittäjät

Roope Rissanen, puheenjohtaja
p. 044 013 7957
rsp.rissanen@gmail.com

Nilsiän Yrittäjät

Teija Kemppi, puheenjohtaja
p. 050 040 4330
teija@tahkoexperience.fi

Pielaveden Yrittäjät

Mika Sisso, puheenjohtaja
p. 040 553 9101
mika.sisso@sahkotalo.com

Rautalammin Yrittäjät

Heli Haukka, puheenjohtaja
p. 040 563 5164
posti@rakennuspalvelumiskala.fi

Rautavaaran Yrittäjät

Marianna Kauhanen, puheenjohtaja
p. 050 439 1991
marianna.kauhanen@tulilyhty.fi

Siilinjärven Yrittäjät

Anne Hölttä, puheenjohtaja
p. 020 740 1470
anne.holtta@ergorest.fi

Sonkajärven Yrittäjät

Henri Jauhiainen, puheenjohtaja
p. 050 353 1897
henkka@ruukintupa.fi

Suonenjoen Yrittäjät

Jyrki Härkönen, puheenjohtaja
p. 040 067 7980
harkonenjyrki@gmail.com

Suonenjoen Käsi- ja Pienteollisuusyhdistys

Sirpa Jalkanen, puheenjohtaja
p. 040 911 7437
jalkanensirpa@gmail.com

Tervon ja Vesannon Yrittäjät

Aki Sirén, puheenjohtaja
p. 0400 573 564
aki.siren@lohimaa.fi

Tuusniemen Yrittäjät

Eerik Nissinen, puheenjohtaja
p. 044 343 6252
eerik.nissinen@viitakko.fi

Varkauden Yrittäjät

Jani Ursin, puheenjohtaja
p. 040 720 1701
jani@ursin.fi

Varkauden Käsi- ja Pienteollisuusyhdistys

Timo Tenhunen, puheenjohtaja
p. 0400 271 203
varkaudenpuu@varkaudenpuu.com

Varpaisjärven Yrittäjät

Eino Lappalainen, puheenjohtaja
p. 044 243 1255
eino.lappalainen@lainekeittiot.fi

Vieremän Yrittäjät

Esa Marin, puheenjohtaja
p. 040 037 5014
esamarin55@gmail.com

Voit hakea minkä tahansa alueen paikallisyhdistystä alta